» Linkler  
• Web Sitesi
• MySpace
• E-Mail
• Diskografi
• Media
» Kadro  

Murat Akça : Vokal/Gitar
Abdurrahman Şimşek : Gitar
Koray Akkın : Bass Gitar
Kemal Sözer : Davul

» Artists  
Arcane
Diken
Episode 13
Freedom Gray
Kasatura
Knightmare
 
 


Freedom Gray, Ağustos 2001’de davulda Fahrettin Satgan, ritm gitarda Kıvanç Sevinç, bas gitarda Koray Akkın, solo gitarda Abdurrahman Şimşek ve vokallerde Murat Akça olmak üzere “Unenlightened” adiyla İzmir’de bir araya geldi.

Kuruluşlarından birkaç ay sonra , Fahrettin Satgan ailevi nedenlerde gruptan ayrılma kararı aldı ve yerine kısa bir süre önce dağılan Ankaralı thrash metal grubu Medusa’dan Kemal Sözer geçti. Temmuz 2002’de ise Kıvanç Sevinç ; beste ve stüdyo çalışmalarına gereken ilgi ve özveriyi göstermemesi gerekçesiyle kadrodan çıkarıldı. Grup içerisinde meydana gelen bu boşluğun nasıl doldurulacağı üzerine uzunca süren tartışmalardan sonra, Murat Akça’nın geçmiş grup çalışmalarındaki gitar/vokal deneyimleri göz önünde bulundurularak bu boşluğun kendisi tarafından doldurulmasına karar verildi.

2003 sonlarında, rock station dergisinin comp-station vol.3 adıyla yayımladığı karma albüme o dönem grupla aynı adı taşıyan “Unenlightened” isimli parça ile katılmalarından bir süre sonra yaşanan telif hakkı sorunları üzerine grubun adi “Freedom Gray” olarak değiştirildi.

Kuruluşlarından tam 4 yıl sonra, 1 ekim 2005’de grup ilk kez seyirci karşısında sahne aldı. (İzmir Rock Festival-2) Aynı zamanda 2006 yılının ilerleyen dönemlerinde , ”Blackout Diary” adını taşıyan ve içerisinde “Unenlightened” adli parçanın da yer aldığı 13 şarkılık bir albümün genel kayıtları tamamlandı.

Ağırlıklı olarak, hem kendi içlerinde yaşadıkları kargaşa ve sorunlardan hem de etraflarındaki yaşamlardan esinlenmelerinin yanı sıra, bu albümde, içlerinde halen öfke ve acı barındıran geçmiş deneyimlerden de çokca etkilenen grup ; “Blackout Diary” adını taşıyan ilk albümlerini 2008 yili içerisinde Ankara tabanlı bir firma olan "Raven Records" etiketiyle tüm rock-metal dinleyicileriyle paylaşmaya hazirlaniyor.

Blackout Diary
CD - 2008 SATIN AL
Raven Records

Others In Colors

   
HABERLER- ALBÜMLER - GRUPLAR - STÜDYO - SHOP - S.S.S - LİNKLER - İLETİŞİM
Copyright © 2008 Raven Records