» Linkler  
• Web Sitesi
• MySpace
• E-Mail
• Diskografi
• Media
» Kadro  

Ozan : Vokal
Murat : Gitar
Sermet : Bass Gitar
Can : Davul

» Artists  
Arcane
Diken
Episode 13
Freedom Gray
Kasatura
Knightmare
 
 


Episode 13, 2001 yılının Haziran ayında Ozan, Murat ve Can tarafından kurulmuş bir Black Metal grubudur. Grup kurulduğu günden bu yana sadece kendi beste çalışmalarına yönelmiş olup bu süre içinde sürekli gelişim gösteren tarzları da kendine özgü bir şekil almıştır. İki parçadan oluşan ilk demo cd “Expected Damnation” Haziran 2003 de yayımlanmıştır. Sınırlı sayıda basılan ve amacına ulaşan bu çalışmadan sonra 2003 Eylülde Stüdyo Midas’ın Kulaklığı’nda (Ankara) 8 parçadan oluşan debut albüm “Tabula Rasa” kayıtlarına başlanmış olup kayıt süreci yaklaşık 3 ay sürmüştür. Albüm kaydının tamamlanmasından sonra Episode 13, Sadistic Spell ile bir split cd hazırlamıştır ve bu cd’de her iki grubun da albümlerinden üçer şarkı bulunmaktadır. Tanıtım amaçlı olarak sadece konserlerde satılan bu cd takip eden süreçte grubun yer aldığı organizasyonlarda dinleyiciye sunulmuş ve kısa süre içinde tükenmiştir.

Ep ile yavaş yavaş dinleyici kitlesini oluşturmaya başlayan grup özellikle “Forlorn... Till Dawn” adlı parçasıyla yerli ve yabancı bir çok radyo kanalında, toplama cd ve internet tabanlı yayınlarda çok fazla ilgi görmüş ve başarılı yurtiçi konser performanslarıyla geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır.Bunun sonucunda Episode 13 artık yerli piyasada en çok tanınan ve konuşulan gruplar arasına girmiş ve sağlam bir fan kitlesine sahip olmuştur.

Uzun süren albüm bekleyişleri ise Mayıs 2005’te son bularak ilk albüm Tabula Rasa DJ Club Records etiketiyle piyasaya sürülmüştür. Dağıtımı için Atlantis Müzik ile anlaşılan albüm; başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Eskişehir ve Bursa’daki rock&metal müzik marketlerde satışa sunulmuştur. Ciddi bir yurt içi /yurt dışı satış grafiği yakalayan albümün önemli yayın organlarından (Legacy ,Terrorizer vb.) aldığı olumlu kritikler ve başarılı geçen Rusya turu grubun uluslararası alanda da tanınmasına ve dikkatleri üzerine çekmesine neden olmuştur.

Tabula Rasa sonrası dönemi yoğun konser trafiğiyle pekiştiren Episode 13, önemli kadro değişimleri ile birlikte ikinci albümleri Pitch Black’ i vokalde Tolgahan ve bas gitarda Sermet’le kaydetti. Raven Records etiketiyle 2008 Eylül ayında piyasaya sürülecek albüm öncesi Ozan’ın gruba tekrar dönmesiyle kurucu üçlü tekrar bir araya gelmiş oldu. Şu an 3. albüm çalışmalarına hız vermiş durumda olan grup, yurtiçi ve yurt dışı konserlerine devam edecektir. Propaganda her zamankinden daha tehditkar geliyor...

Pitch Black
CD - 2008 SATIN AL
Raven Records

Pitch Black

Tabula Rasa
CD - 2005
Dj Club

Tabula Rasa
Forlorn Till Down
An Exhaustion

HABERLER- ALBÜMLER - GRUPLAR - STÜDYO - SHOP - S.S.S - LİNKLER - İLETİŞİM
Copyright © 2008 Raven Records