» Linkler  
• Web Sitesi
• MySpace
• E-Mail
• Diskografi
• Media
» Kadro  

Koray Elifer : Vokal
Murat Öztürk : Gitar
Cihan Manay : Gitar
Kaan Dirgin : Bass Gitar
Sercan Uzunkavak : Davul

» Artists  
Arcane
Diken
Episode 13
Freedom Gray
Kasatura
Knightmare
 
 


2004 yazı sona ererken kışa dinamik bir giriş yapabilmenin içlerindeki öfke, hırs ve enerjiyi açığa çıkaracak bir üretim ile olacağına inanan dört kişilik ARCANE ekibi, saldırganlığı elden bırakmadan müzik yapmaya karar verir. Müzikal yapı geniş tutulurken; onları bu yola yönelten etkilenimlerin her daim agresifliğini koruyarak, üretimlerine yansıtmaya başladılar.

Bu üretim aşaması Kasım ayında Koray'ın da katılımı ile tamamlanınca, beste yapma ve bunu kitlelere ulaştırma aşamasına geçildi. Elemanlar içlerindeki enerjiyi müzikal zevkleri ile birleştirince, beste yapma süreci çok da uzamadan ortaya ARCANE soundunun ilk örnekleri çıkmaya başladı.

2005 yılını konserlerle karşılayan grup; sahne süresi ne olursa olsun cover çalmayıp, bestelerini dinleyicilerin beğenisine sundu. ARCANE, özellikle canlı performansı ile dikkat çekerken; gelen olumlu tepkiler üzerine somut bir ürün ile dinleyici karşısına çıkmanın gerekli olduğuna karar verdi.

2005 yazını kayıtlarla geçiren grup, konserlerine devam etti. Davulcu Bülent Güngör ile yollarını ayırmış olan ARCANE‘e Mindcrime grubundan Sercan Uzunkavak konserlerinde yardım etmekte.

Geçmişlerinde çok farklı gruplarda ve tarzlarda metal müzik ile iç içe olmuş olsalar da ARCANE ile farklı bir çizgide kendi paylaşımlarını ortaya koymaya hazırlar. Death metalden başlayarak thrash ve heavy unsurları da içeren, özetle saldırgan müzik denebilecek bir tarzda, geçmişten gelen ve hiç de yadsınamayacak deneyimlerini de ortaya koyarak, 2009 yılı için projelendirdikleri debut albümün hazırlıklarına başladılar bile...

Nowhere To Hide
Out: 23.03.2009
Raven Records

   
HABERLER- ALBÜMLER - GRUPLAR - STÜDYO - SHOP - S.S.S - LİNKLER - İLETİŞİM
Copyright © 2008 Raven Records